Zum Hauptinhalt springen

Aktuelles

David Gerasimov zvítězil v českém finále soutěže Jugend debattiert international

Tschechisch

Svým rétorickým umem si porotu nejvíce získal David Gerasimov z Deutsche Schule Prag. Společně s Jiřím Štrábergem z téže školy, který se umístil na druhém místě, bude David zastupovat Českou republiku na mezinárodním finále 10. října v Budapešti. Výkony debatantů nadchly diváky. Velvyslanec Spolkové republiky Dr. Christoph Israng ve svém projevu zdůraznil: „Moderní společnost žije z otevřené debaty.“

weiterlesen

Do zítřejšího finále mezinárodní soutěže Jugend debattiert international se probojovaly dvě Češky

Tschechisch

Po právě skončeném semifinále už je to jasné: Denisa Ivanovová z Deutsche Schule Prag a Jana Nguyenová z brněnského gymnázia Matyáše Lercha se probojovaly do zítřejšího XII. mezinárodního finále jediné německojazyčné debatní soutěže ve střední a východní Evropě. Dvě české debatantky jsou tak mezi čtyřmi finalisty z více než 2.500 účastníků, pocházejících z 12 zemí! Záštitu nad letošním mezinárodním finále Jugend debattiert international převzal prezident Slovenské republiky Andrej Kiska.

weiterlesen

Denisa z Prahy zvítězila v českém finále soutěže Jugend debattiert international

Tschechisch

Plný sál, nadšené publikum a silná debata. To bylo 14. finále projektu Jugend debattiert international v České republice. Čtyři finalisté prokázali nejen před zástupci německého velvyslanectví a českého ministerstva školství, že dobrá němčina otvírá dveře.

weiterlesen

Čeští žáci vystoupí v jediné německojazyčné debatní soutěži ve střední a východní Evropě

Tschechisch

Srdečně Vás zveme na celostátní finále soutěže Jugend debattiert international. Žáci českých středních škol debatují v němčině na téma: „Mají mít občané České republiky volební právo již od 16 let?“ a soutěží o vítězství v jediné německojazyčné debatní soutěži ve střední a východní Evropě.

weiterlesen

Terezie Hovorková z Prahy a Jan Bednář z Brna reprezentují Českou republiku na XI. Mezinárodním finálovém týdnu soutěže Jugend debattiert international

Tschechisch

Nahlédnout do aktuálních politických témat, zažít napětí, hovořit před velkým publikem, a to vše v cizím jazyce. Terezie Hovorková a Jan Bednář, čeští vítězové projektu Jugend debattiert international, se teší na napínavý finálový týden v Talinu s nejlepšími debatéry v němčině z deseti zemí střední a východní Evropy.

weiterlesen