Zum Hauptinhalt springen

Aktuelles

Andrea Sosková z Gymnázia Poprad sa stala slovenskou víťazkou Jugend debattiert international 2019

Slowakisch

Andrea Sosková z Gymnázia Poprad sa stala slovenskou víťazkou Jugend debattiert international 2019. Spolu s Teréziou Olšiakovou z Gymnázia Jána Papánka v Bratislave, ktorá obsadila druhé miesto, budú zastupovať Slovensko počas XIII. medzinárodného finálového týždňa od 7. do 10. októbra 2019 v Budapešti.

weiterlesen

Filip Draškovič z Gymnázia Malacky sa stal slovenským víťazom Jugend debattiert international

Slowakisch

17-ročný Filip Draškovič z Gymnázia Malacky je víťazom slovenského finále Jugend debattiert international. Štyria najlepší nemecky hovoriaci debatantky a debatanti zo Slovenska debatovali v nemčine vo finále súťaže na tému „Má sa nedostatok odborníkov na Slovensku riešiť prijímaním pracovných síl z krajín mimo EU?“ Filip Draškovič nakoniec najviac dokázal presvedčiť porotu o svojich rétorických schopnostiach.

weiterlesen

Kristína a Miriam budú zastupovať Slovensko na XI. medzinárodnom finálovom týždni súťaže Jugend debattiert international

Slowakisch

Získať prehľad o aktuálnych politických témach, zažiť napätie, hovoriť pred veľkým publikom a to všetko v cudzom jazyku. Kristína Šúleková a Miriam Nazarejová, obe slovenské víťazky národného kola Jugend debattiert international, sa tešia na napínavý medzinárodný finálový týždeň v Tallinne spolu s najlepšími nemecky hovoriacimi debatérkami a debatérmi z desiatich krajín strednej a východnej Európy.

weiterlesen