Zum Hauptinhalt springen

Aktuelles

Kamil z Szczecina laureatem polskiej edycji Jugend debattiert international 2018

Polnisch

Czworo najlepszych dyskutantów z całej Polski zmierzyło się dziś ze sobą podczas ogólnopolskiego finału projektu w żywiołowej debacie na następujący temat: „Czy Polska powinna zmniejszyć subwencje dla górnictwa węglowego?”. Ostatecznie o swoim kunszcie retorycznym najskuteczniej przekonał jury Kamil Polański z XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.

weiterlesen

Polscy uczniowie powalczą o zwycięstwo w ogólnopolskim finale jedynego w Europie Środkowo-Wschodniej niemieckojęzycznego konkursu w formie debat

Polnisch

Serdecznie zapraszamy na ogólnopolski finał projektu Jugend debattiert international. Polscy uczniowie będą debatować w języku niemieckim na następujący temat: „Czy Polska powinna zmniejszyć subwencje dla górnictwa węglowego?”. Uczniowie wezmą udział w konkursie na szczeblu krajowym w jedynym w Europie Środkowo-Wschodniej niemieckojęzycznym konkursie w formie debat.

weiterlesen

Diana i Dominika będą reprezentować Polskę podczas XI Finałowego Tygodnia konkursu Jugend debattiert international

Polnisch

Aktualne polityczne zagadnienia, napięcie, wystąpienia publiczne, a wszystko to w języku obcym. Diana Koziarska i Dominika Wątroba, zwycięzcy polskiej edycji konkursu Jugend debattiert international z radością czekają na pasjonujący Finałowy Tydzień w Tallinie z udziałem najlepszych niemieckojęzycznych mówców z dziesięciu krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

weiterlesen