Zum Hauptinhalt springen

XI-ame Tarptautiniame „Tarptautinių jaunimo debatų“ finale nugalėjo Jana Bits iš Ukrainos

Litauisch

Keturios geriausios vokiečių kalba diskutuojančios moksleivės iš Vidurio ir Rytų Europos rugsėjo 29 dieną varžėsi dėl tarptautinės pergalės XI-ame Tarptautiniame „Tarptautinių jaunimo debatų“ finale Taline.

„Ar reikalingas visapusiškas valstybinis interneto reguliavimas?“ – tokia buvo debatų tema.

Terezie Hovorkova iš Čekijos, Natalija Šreibere iš Latvijos, Jana Bits iš Ukrainos ir Dora Dömötör Nagy iš Vengrijos per 24 minutes pasikeitė argumentais „už“ ir „prieš“ visapusišką valstybinio interneto reguliavimą. Vertintojų komisijos sprendimu finalinius debatus, įtikinusi savo puikiais sugebėjimais, nugalėjo šešiolikmetė Jana Bits iš Ukrainos.

Šiame finale Lietuvai atstovavo Bazilė Gancevičiūtė iš Vilniaus Žirmūnų gimnazijos ir Dalia Karpauskaitė iš Kauno Jėzuitų gimnazijos. Bazilė puikiai pasirodė kvalifikacinėje atrankoje ir pateko į pusfinalį.

Tarptautinis finalas yra visų konkursinių metų iškilminga kulminacija. Dvidešimt geriausių nacionalinių debatų nugalėtojų iš Čekijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Rusijos, Slovėnijos, Slovakijos, Ukrainos ir Vengrijos visą savaitę svečiavosi Estijos sostinėje Taline, diskutavo politinėmis bei socialinėmis temomis, susitiko debatuose bei kasdieniame gyvenime.

Vidurio ir Rytų Europoje rengiamas konkursas „Tarptautiniai jaunimo debatai“ yra Goethe‘s instituto, fondo „Erinnerung, Verantwortung und Zukunft“, „Hertie“ fondo ir Vokietijos Centrinės užsienio švietimo sistemos valdybos projektas. XI-ą Tarptautinį finalą globojo Estijos parlamento pirmininkas Eiki Nestoras.

« Zurück