Zum Hauptinhalt springen

Vytautė Varneckaitė iš Kauno nugalėjo nacionaliniame Tarptautinių jaunimo debatų finale Lietuvoje 2018

Litauisch

Keturi geriausi Lietuvos debatantai leidosi į intensyvius debatus vokiečių kalba gvildendami temą: „Ar reikia Lietuvoje vietoje balsavimo teisės įvesti privalomą balsavimą?“

Savo retoriniais sugebėjimais ir argumentais žiūri komisijos narius įtikinti pavyko Vytautei Varneckaitei iš Kauno Jėzuitų gimnazijos. Kartu su antrą vietą užėmusia Vasare Liutkevičiūte iš Vilniaus Žirmūnų gimnazijos jos atstovaus Lietuvą Tarptautiniame Tarptautinių jaunimo debatų finale, kuris vyks rugsėjo 20 dieną Bratislavoje.

Tarptautiniai jaunimo debatai stiprina debatų kaip demokratijos instrumento vaidmenį ir skatina aktyvią daugiakalbystę Europoje. Šiame konkurse iš viso dalyvauja apie 2 500 moksleivių iš daugiau nei 150 mokyklų iš dvylikos Vidurio ir Rytų Europos šalių. Lietuvoje konkursas „Tarptautiniai jaunimo debatai“ vyksta nuo 2006 metų.

„Tarptautiniai jaunimo debatai – šalių konkursai Vidurio ir Rytų Europoje“ yra Goethe‘s instituto, fondo „Erinnerung, Verantwortung und Zukunft“, Hertie fondo ir Centrinės užsienio švietimo sistemos valdybos (ZfA) projektas. Lietuvoje projektą remia Lietuvos moksleivių neformaliojo švietimo centras. Projekto globėjas Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius.

« Zurück