Zum Hauptinhalt springen

Vítězem českého finále 2020 je Jaroslav Prais z Liberce

Tschechisch

Jaroslav Prais z Gymnázia F.X. Šaldy v Liberci zvítězil v českém finále soutěže Jugend debattiert in Mittel-, Ost- und Südosteuropa. Finále se tento rok konalo online a bylo vysíláno živě na YouTube.

Žákyně a žáci středních škol, kteří se kvalifikovali do letošního finále soutěže Jugend debattiert in Mittel-, Ost- und Südosteuropa, mluvili v závěrečné debatě letošního ročníku o zodpovědnosti České republiky v humanitární pomoci a debatovali o následujícím tématu:

„Měla by Česká republika přijmout více uprchlíků?“

Nejpřesvědčivější výkon podal Jaroslav Prais z Gymnázia F.X. Šaldy v Liberci, který z debaty vyšel jako vítěz. Jaroslav Prais v debatě zastupoval pozici PRO 2. Druhé místo obsadil Jan Michňa z Gymnázia Thomase Manna v Praze, který debatoval na pozici CONTRA 1. Třetí místo vybojovala Sofie Susová z Liberce, která si vylosovala pozici CONTRA 2. Jako čtvrtá se umístila Johana Kosová z pražského Gymnázia Na Pražače. Johana Kosová argumentovala pro pozici PRO 1.

Letošní finalisté se umístili následujícím způsobem:

1. Jaroslav Prais - Gymnázium F.X. Šaldy Liberec

2. Jan Michňa – Gymnázium Thomase Manna Praha

3. Sofie Susová - Gymnázium F.X. Šaldy Liberec

4. Johana Kosová - Gymnázium Na Pražačce Praha

 

Kvůli ochranným opatřením v souvislosti s pandemií koronaviru se nemohly letošní soutěž ani finále konat tak jako v předchozích letech. Na školní i na celorepublikové úrovni žákyně a žáci debatovali online ze svých domovů. Tak tomu bylo i v případě finálové debaty, jíž se jak debatující, tak porota účastnili na dálku. Celá akce byla živě vysílána a moderována přes režijní studio zřízené v pražském Goethe-Institutu. Záznam debaty je možné shlédnout na YouTube-kanálu projektu: https://youtu.be/5hpBDO9tLOY

« Zurück