Zum Hauptinhalt springen

Polscy uczniowie powalczą o zwycięstwo w ogólnopolskim finale jedynego w Europie Środkowo-Wschodniej niemieckojęzycznego konkursu w formie debat

Polnisch

Serdecznie zapraszamy na ogólnopolski finał projektu Jugend debattiert international. Polscy uczniowie będą debatować w języku niemieckim na następujący temat: „Czy Polska powinna zmniejszyć subwencje dla górnictwa węglowego?”. Uczniowie wezmą udział w konkursie na szczeblu krajowym w jedynym w Europie Środkowo-Wschodniej niemieckojęzycznym konkursie w formie debat.

Przekonaj się sam, jak wygląda debata i porozmawiaj z najlepszymi uczestnikami konkursu z całej Polski:        

czwartek, 24 maja 2018 r., godz. 11:00-13:00    
Centrum Kreatywności, ul. Targowa 56, Warszawa.

Projekt wzmacnia rolę debaty jako sposobu demokratycznego prowadzenia dyskursu i wspiera aktywną wielojęzyczność w Europie. Obecnie w projekcie Jugend debattiert international uczestniczy ok. 2.500 uczniów ze 150 szkół średnich w dwunastu krajach Europy Środkowo-Wschodniej. W Polsce projekt realizowany jest już od 2005r.

Jugend debattiert international to międzynarodowy projekt prowadzony w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Jego organizatorami są Goethe-Institut, Fundacja „Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość”, fundacja Gemeinnützige Hertie-Stiftung oraz Centralny Wydział Szkolnictwa za Granicą.

« Zurück