Zum Hauptinhalt springen

Natālija Šreibere no Rīgas iegūst otro vietu XI Starptautiskajā finālā

Lettisch

Četri labākie Centrālās un Austrumeiropas debatētāji, kuri apgūst vācu valodu, 29. septembrī konkursa “Pasaules jaunatne debatē” XI Starptautiskajā finālā cīnījās par šā gada uzvarētāja titulu, debatējot par jautājumu “Vai valstij jānosaka plašs interneta regulējums?“. Uzvarētājas gods tika Janai Bitsai no Ukrainas, bet Latvijas pārstāve Natālija Šreibere no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, kura vācu valodu apgūst tikai nedaudz ilgāk kā divus gadus, ieguva godpilno otro vietu.

Konkursā “Pasaules jaunatne debatē” debates notiek pēc noteikta formāta – divi no dalībniekiem pārstāv “par” pozīciju, bet divi – “pret”. Pozīcijas tiek noteiktas izlozes kārtā. Gan Jana, gan Natālija šā gada fināla debatēs pārstāvēja “pret” pozīciju un ar saviem spēcīgajiem argumentiem pārliecināja žūriju.

Starptautiskais fināls ir konkursa “Pasaules jaunatne debatē” svarīgākais notikums. Divdesmit labākie debatētāji no Čehijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas Polijas, Krievijas, Slovēnijas, Slovākijas, Ukrainas un Ungārijas, kas vairāk nekā 2300 skolēnu konkurencē bija ieguvuši tiesības piedalīties Starptautiskajā finālā, nedēļas garumā viesojās Igaunijas galvaspilsētā Tallinā, kur diskutēja par politiski un sabiedriski aktuāliem tematiem un iepazina cits citu – gan debatēs, gan ikdienā.

”Pasaules jaunatne debatē – konkurss Centrālās un Austrumeiropas valstīs” ir Gētes institūta, fonda „Erinnerung, Verantwortung und Zukunft“ (EVZ), sabiedriskā labuma organizācijas „Hertie-Stiftung“ un Vācijas skolu sistēmas ārvalstīs pārvaldes projekts. XI Starptautiskā fināla patrons – Igaunijas parlamenta prezidents Eiki Nestors.

« Zurück