Zum Hauptinhalt springen

Liisbeth Pirn Tallinna Saksa Gümnaasiumist on väitlusvõistluse Jugend debattiert international 2018 Eesti finaali võitja

Estnisch

Neli Eesti parimat saksa keeles väitlejat arutlesid tänases finaaldebatis intensiivselt teemal: „Kas Eesti piirilinnast Narva peaks saama Euroopa Kultuuripealinn 2024?". Lisaks heale valdkonna tundmisele oli väitluses oluline oskus teiste arvamusega õiglaselt ja asjakohaselt ümber käia.

Selleks tuli olla hea kuulaja, kes mõistes vastaspoole positsiooni, seda aga ka kriitiliselt analüüsides, oma argumenteeritud positsiooni kujundada ja ka veenvalt esitada suudab.

Lõppkokkuvõttes suutis Liisbeth Pirn tänu suurepärasele argumenteerimis- ning väitlusoskusele žüriid enim veenda. Koos 2. koha saanud Mihkel Annusega, samuti Tallinna Saksa Gümnaasiumist esindavad nad Eestit rahvusvahelises finaalis, mis toimub 20. septembril Bratislavas.

Jugend debattiert international tugevdab väitluse kui demokraatliku vaidluse vahendi positsiooni ja aitab kaasa aktiivse mitmekeelsuse arengule Euroopas. Kokku osaleb projektis ca. 2500 õpilast 150 koolist 12 Kesk- ja Ida-Euroopa riigis. Eesti osaleb projektis juba alates 2006. aastast.

Jugend debattiert international on Goethe Instituudi, fondi „Erinnerung, Verantwortung und Zukunft" (EVZ), mittetulundusliku Hertie Fondi ja Saksa Välismaise Koolihariduse Keskuse projekt Kesk- ja Ida-Euroopas.

« Zurück