Zum Hauptinhalt springen

Latvijas fināls 2020

Lettisch

Daudzās valstīs skolēniem šogad no debatēm bija jāatsakās, citās valstīs tās varēja notikt tikai tiešsaistē. Latvija bija viens no nedaudzajiem izņēmumiem. Rīgā šogad fināls notika (gandrīz) tāpat kā ierasts.

Latvijas četri labākie vāciski runājošie debatanti 11.09.2020. piedalījās spraigā debatē par jautājumu:

„Vai Latvijā būtu jāaizliedz darba ņēmēju nodarbināšana svētdienās un svētku dienās, ja darbs nav saistīts ar neatliekamu pakalpojumu nodrošināšanu?“

Anastasija Gajevska no Rīgas 40. vidusskolas spēja pārliecināt žūriju par savām retorikas prasmēm. Projekta starptautiskā gada noslēguma pasākuma ietvaros Berlīnē tieši viņa pārstāvēs Latviju. Tur viņa piedalīsies vienā no divām debatēm, kas tiks pārraidītas tiešsaistē.

Visiem dalībniekiem bija liels gods, ka Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Andris Teikmanis bija pasākuma patrons un sveica klātesošos ar svinīgu uzrunu. Apsveikuma runu teica arī Vācijas vēstniecības Rīgā vadītāja vietnieks Dāvids Bartelss. Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska dalībniekus sveica video formātā.

Tā kā šoreiz pusfināls un fināls notika vienā nedēļā, lai sagatavotos fināla debatei, dalībniekiem bija ievērojami mazāk laika nekā parasti. Ar šo izaicinājumu viņi veiksmīgi tika galā un tā parādīja, ko viņi caur Jugend debattiert ir iemācījušies, proti, ātri reaģēt un atrast svarīgāko informāciju.

Noslēguma diskusijā dalībnieki pastāstīja vairāk par viņu personīgo pieredzi, piedaloties konkursā, piemēram, par kādām tēmām viņi vislabprātāk debatē un kuras pozīcijas iepriekšējās debatēs viņi ir pārstāvējuši.

Lai gan (vai varbūt tieši tāpēc ka) nacionālais fināls Covid-19 dēļ 2020. gadā notika nedaudz mazākā un ne tik svīnīgā formātā kā parasti, atmosfēra pasākumā bija ļoti patīkama un draudzīga.


Iegūtās vietas:
1. Anastasija Gajevska, Rīgas 40. vidusskola
2. Anna Lauska, Rīgas Valsts vācu ģimnāzija
3. Liliana Rutkovska, Eiropas Tālmācības vidusskola (J.G. Herdera Rīgas Grīziņkalna vidusskola)
4. Ludmila Karpova, Rīgas 40. vidusskola

« Zurück