Zum Hauptinhalt springen

Kristína a Miriam budú zastupovať Slovensko na XI. medzinárodnom finálovom týždni súťaže Jugend debattiert international

Slowakisch

Získať prehľad o aktuálnych politických témach, zažiť napätie, hovoriť pred veľkým publikom a to všetko v cudzom jazyku. Kristína Šúleková a Miriam Nazarejová, obe slovenské víťazky národného kola Jugend debattiert international, sa tešia na napínavý medzinárodný finálový týždeň v Tallinne spolu s najlepšími nemecky hovoriacimi debatérkami a debatérmi z desiatich krajín strednej a východnej Európy.

V tomto roku bude estónske hlavné mesto Tallinn hostiť 20 víťazov národných kôl z Estónska, Lotyšska, Litvy, Poľska, Ruska, Slovinska, Slovenska, Česka, Ukrajiny a Maďarska. Počas celého finálového týždňa sa budú vyjadrovať k politickým a sociálnym témam, vymieňať a zdieľať svoje názory a zážitky počas diskusií aj vo voľnom čase.

XI. medzinárodné finále je slávnostným vyvrcholením celého projektového roka a stretnú sa v ňom štyria najlepší vo finálovej debate na tému:

„Má byť internet v celom rozsahu regulovaný štátom?"

aby dosiahli celkové medzinárodné víťazstvo. Sledujte debatu zblízka a porozprávajte sa s najlepšími z vyše 2.300 nemecky hovoriacich debatérok a debatérov zo strednej a východnej Európy:

piatok, 29. september 2017, 11.30-13.45 h,
KUMU (Estónske umelecké múzeum), A. Weizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn.

Jugend debattiert international – súťaž v strednej a východnej Európe je projektom Goetheho inštitútu, Nadácie „Spomienka, zodpovednosť a budúcnosť“ (EVZ), Všeobecno prospešnej nadácie Hertie a Centrály pre zahraničné školstvo. Patrónom XI. medzinárodného finále je predseda estónskeho parlamentu Eiki Nestor.

Nemôžete cestovať do Tallinnu? Sledujte finále cez náš Live-Stream!

« Zurück