Zum Hauptinhalt springen

Gabriela Ozoliņa no Rīgas kļūst par Latvijas fināla uzvarētaju 2018

Lettisch

Četri labākie debatētāji nacionālajā finālā spraigās debatēs vācu valodā diskutēja par jautājumu „Vai Latvijas skolās būtu jāievieš valsts aizsardzības mācība kā obligāts mācību priekšmets?“

Debatējot būtiski ir ne tikai labi pārzināt tēmu, bet arī objektīvi un lietišķi uzklausīt citu viedokļus. Lai saņemtu augstāko novērtējumu, svarīgi bija spēt uzmanīgi klausīties, izprast pretējus viedokļus, uzdot kritiskus jautājumus un paust savu uz argumentiem balstītu viedokli.

Galu galā Gabriela Ozoliņa no Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas spēja pārliecināt žūriju par savām retorikas prasmēm. Viņa kopā ar otrās vietas ieguvēju Artūru Umbraško no J.G. Herdera Rīgas Grīziņkalna vidusskolas pārstāvēs Latviju Starptautiskajā finālā, kas norisināsies 20. septembrī Bratislavā.

Projekts stiprina debates kā demokrātisku diskusiju instrumentu un sekmē aktīvu daudzvalodību Eiropā. Kopumā projektā “Pasaules jaunatne debatē” piedalās ap 2500 skolēnu no 150 skolām divpadsmit Centrālās un Austrumeiropas valstīs. Latvijā konkurss norisinās jau kopš 2006. gada.

“Pasaules jaunatne debatē – konkurss Centrālās un Austrumeiropas valstīs” ir Gētes institūta, fonda “Atmiņa, atbildība un nākotne” (EVZ), sabiedriskā labuma organizācijas “Hertie-Stiftung” un Vācijas skolu sistēmas ārvalstīs pārvaldes projekts.

« Zurück