Zum Hauptinhalt springen

Diana i Dominika będą reprezentować Polskę podczas XI Finałowego Tygodnia konkursu Jugend debattiert international

Polnisch

Aktualne polityczne zagadnienia, napięcie, wystąpienia publiczne, a wszystko to w języku obcym. Diana Koziarska i Dominika Wątroba, zwycięzcy polskiej edycji konkursu Jugend debattiert international z radością czekają na pasjonujący Finałowy Tydzień w Tallinie z udziałem najlepszych niemieckojęzycznych mówców z dziesięciu krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

W tym roku 20 zwycięzców Konkursu na szczeblu krajowym z Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Polski, Rosji, Słowacji, Słowenii, Ukrainy i Węgier będzie gościć w stolicy Estonii Tallinie. Podczas Finałowego Tygodnia będą się zajmowali tematami społeczno-politycznymi i spotkają ze sobą podczas debat oraz poza nimi.

W ramach XI Międzynarodowego Finału, uroczystego zwieńczenia konkursu, czwórka najlepszych mówców zmierzy się w debacie finałowej na temat:

„Czy Internet powinien być przedmiotem kompleksowych regulacji ze strony państwa?“

rywalizując o zwycięstwo w całym Konkursie na szczeblu międzynarodowym. Zapraszamy do bezpośredniej obserwacji debaty i rozmowy z najlepszymi z ponad 2.300 niemieckojęzycznych mówców z Europy Środkowo-Wschodniej:

Piątek, 29 września 2017, godz. 11.30-13.45,
KUMU (Estońskie Muzeum Sztuki), A. Weizenbergi 34 / Valge 1, 10127 Tallinn.

Jugend debattiert international to międzynarodowy projekt przeprowadzany w Krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Jego organizatorami są Goethe-Institut, Fundacja „Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość“, fundacja Gemeinnützige Hertie-Stiftung oraz Centralny Wydział Szkolnictwa za Granicą. XI Międzynarodowy Finał odbywa się pod patronatem przewodniczącego parlamentu Estonii Eiki Nestora.

Jeśli nie mogą Państwo udać się do Tallina, zapraszamy do śledzenia Finałów na żywo!

« Zurück