Zum Hauptinhalt springen

David Gerasimov zvítězil v českém finále soutěže Jugend debattiert international

Tschechisch

Svým rétorickým umem si porotu nejvíce získal David Gerasimov z Deutsche Schule Prag. Společně s Jiřím Štrábergem z téže školy, který se umístil na druhém místě, bude David zastupovat Českou republiku na mezinárodním finále 10. října v Budapešti. Výkony debatantů nadchly diváky. Velvyslanec Spolkové republiky Dr. Christoph Israng ve svém projevu zdůraznil: „Moderní společnost žije z otevřené debaty.“

Bildergalerie

David Gerasimov zvítězil v českém finále soutěže Jugend debattiert international

Čtyři nejlepší čeští debatanti soutěže Jugend debattiert international vedli intenzivní debatu v němčině, a to na téma:

„Měli by poslanci Parlamentu ČR vždy smět hlasovat tajnou volbou?“

V debatě nešlo jen o to, kdo lépe zná fakta, ale také o to, kdo se s názory ostatních umí férověji a věcněji vypořádat. Důležité bylo umět oponentovi naslouchat, pochopit jeho stanovisko, doptat se a na základě toho argumentačně podepřít svou vlastní pozici.

Svým rétorickým umem si porotu nejvíce získal David Gerasimov z Deutsche Schule Prag. Společně s Jiřím Štrábergem z téže školy, který se umístil na druhém místě, bude David zastupovat Českou republiku na mezinárodním finále 10. října v Budapešti. Výkony debatantů nadchly diváky. Velvyslanec Spolkové republiky Dr. Christoph Israng ve svém projevu zdůraznil: „Moderní společnost žije z otevřené debaty.“

Umístění:

1.David Gerasimov, Deutsche Schule Prag

2.Jiří Štráberger, Deutsche Schule Prag

3.Otto Eden, Gymnázium Křenová Brno

4.Amálie Evgenieva, Deutsche Schule Prag

 

Jugend debattiert international posiluje debatu jako médium demokratické výměny názorů a aktivně podporuje vícejazyčnost v Evropě. Celkem se soutěže účastní na 3000 žáků ze 180 středních škol z dvanácti zemí střední a východní Evropy. V České republice se soutěž koná již od roku 2004.

Jugend debattiert international je projektem Goethe-Institutu, Nadace „Vzpomínka, odpovědnost, budoucnost“, Obecně prospěšné nadace Hertie a Německé centrály pro vzdělávání v zahraničí. V České republice jej podporuje Česko-německý fond budoucnosti.

Záštitu nad projektem převzal ministr školství, mládeže a tělovýchovy České republiky pan Robert Plaga.

Další informace k projektu, texty a fotografe ke stažení naleznete na: www.jugend-debattiert.eu.

« Zurück