Zum Hauptinhalt springen

Andrea Sosková z Gymnázia Poprad sa stala slovenskou víťazkou Jugend debattiert international 2019

Slowakisch

Andrea Sosková z Gymnázia Poprad sa stala slovenskou víťazkou Jugend debattiert international 2019. Spolu s Teréziou Olšiakovou z Gymnázia Jána Papánka v Bratislave, ktorá obsadila druhé miesto, budú zastupovať Slovensko počas XIII. medzinárodného finálového týždňa od 7. do 10. októbra 2019 v Budapešti.

Bildergalerie

Štyri najlepšie nemecky hovoriace debatantky zo Slovenska debatovali v nemčine v celoslovenskom finále súťaže na tému:

„Mali by slovenskí lekári, ktorí získali vzdelanie na Slovensku, zostať pracovať aspoň päť rokov na Slovensku?“

Spolu s Teréziou Olšiakovou z Gymnázia Jána Papánka v Bratislave, ktorá obsadila druhé miesto, budú zastupovať Slovensko počas XIII. medzinárodného finálového týždňa od 7. do 10. októbra 2019 v Budapešti. Tam sa stretnú s víťazkami a víťazmi finálových súťaží z ďalších dvanástich projektových krajín strednej a východnej Európy.

Umiestnenie:

1. Andrea Sosková

2. Terézia Olšiaková

3. Lenka Koristeková

4. Marcela Matisová

Súťaž Jugend debattiert international posilňuje formu debaty ako média demokratickej výmeny názorov a podporuje aktívnu viacjazyčnosť v Európe. Celkovo sa súťaže zúčastňuje asi 3000 študentiek a študentov zo 180 stredných škôl v dvanástich krajinách strednej a východnej Európy.

Jugend debattiert international – súťaž krajín strednej a východnej Európy je projektom Goetheho inštitútu, Nadácie „Pamäť, zodpovednosť a budúcnosť“, Všeobecnoprospešnej nadácie Hertie-Stiftung, ako aj nemeckej Centrály pre zahraničné školstvo. Ďalšie informácie o súťaži, tlačové správy a obrazový materiál pre tlač na stiahnutie: www.jugend-debattiert.eu.

« Zurück