Zum Hauptinhalt springen

Єлейко Ярема-Лука зі Львову став переможцем конкурсу Міжнародні молодіжні дебати в Україні 2018

Ukrainisch

Українські учні дебатуватимуть за національну перемогу в єдиному німецькомовному конкурсі з дебатів у Центральній та Східній Європі

Ukrainisch

Яна Біць перемогла в XI Міжнародному фіналі ММД 2017

Ukrainisch

Яна та Діана представляють Україну на XI. Міжнародному фінальному тижні Міжнародних молодіжних дебатів

Ukrainisch

Національний фінал 2018

Національний півфінал 2018

Національний кваліфікаційний відбір 2018


Демократія потребує таких громадян, які ставлять критичні запитання, людей, які висловлюють свою думку і при цьому прислуховуються до думок інших, а також можуть чесно та по суті вести дискусії. Цим базовим громадянським компетенціям і навчає проект «Міжнародні молодіжні дебати», який на цей момент є єдиним міжнародним німецькомовним конкурсом дебатів для школярів з Середньої та Східної Європи.

 

Про проект
Міжнародні молодіжні дебати сприяють розвитку у молодих людей навичок переконливо і зі знанням справи представляти свої погляди і позиції німецькою мовою як іноземною. Проект закріплює роль дебатів як засобу демократичної полеміки та підтримує активне вивчення мов у Європі. Зміст конкурсу полягає в дебатуванні німецькою мовою на теми з галузей шкільного повсякдення, засад права і прав людини, історії (особливо опрацювання історичного досвіду несправедливості) та Європи.
 
Тренування та конкурс
Конкурсу передує навчальна стадія тривалістю декілька місяців, де за чіткою програмою школярі готуються до дебатів і опрацьовують зміст важливих питань. Розпочинаючись шкільними і регіональними змаганнями, конкурс продовжується півфіналом та зрештою національним фіналом. Учасники з кожної країни, які посіли перше і друге місце, проходять у міжнародний фінал, який кожного року відбувається восени в різних країнах учасниках проекту.
  
Для учнів та школярів
В конкурсі беруть участь приблизно 3000 учнів з 180 шкіл Білорусії, Болгарії, Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Угорщини, Росії, Словаччини, Словенії, Чехії та України. До участі допускаються учні починаючи з 10 класу та їх вчителі.
 
Партнери проекту
„Jugend debattiert international – конкурс серед країн Центральної та Східної Європи» - це проект Ґете-Інституту, Фонду «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє», Благодійного фонду «Герті» та Центрального відомства з питань середньої освіти за кордоном.


Тут можна знайти всю інформацію про проект Міжнародні молодіжні дебати, який на цей час є єдиним міжнародним німецькомовним конкурсом серед учнів Центральної та Східної Європи.

Фотоматеріал про всі заходи можна скачати на нашому сайті www.jugend-debattiert.eu/presse.


Контактны особи національних раундів конкурсу Jugend debattiert international в Україні:

Віта Тимченко  
керівник проекту «Школи: партнери майбутнього»
національний координатор Jugend debattiert international
Тел.: +380 44 4969785
Vita.Tymchenko@goethe.de

Christoph Jeggle
ZfA Kiew
kiew@auslandsschulwesen.de