Zum Hauptinhalt springen

Vilija Sviderskytė nugalėjo nacionaliniame Tarptautinių jaunimo debatų finale Lietuvoje

Litauisch

Vytautė Varneckaitė iš Kauno nugalėjo nacionaliniame Tarptautinių jaunimo debatų finale Lietuvoje 2018

Litauisch

Lietuvos moksleiviai susitiks vieninteliame Vidurio ir Rytų Europoje vokiečių kalba vykstančiame debatų konkurse ir kovos dėl pergalės šalies finale

Litauisch

Nacionalinis finalas Lietuvoje 2018


Jaunimo debatai Vidurio, Rytų ir Pietryčių Europoje

Demokratijai reikalingi piliečiai, kurie gali užduoti kritinius klausimus, išsakyti savo nuomonę, bet tuo pačiu geba klausytis bei teisingai ir dalykiškai priimti kitų nuomonę. Šiuos pagrindinius gebėjimus ugdo tarptautinis moksleivių debatų vokiečių kalba konkursas „Jaunimo debatai Vidurio, Rytų ir Pietryčių Europoje.

Apie projektą
Projektas skatina jaunuolius mokytis kompetentingai ir įtikinamai išsakyti savo nuomonę bei pažiūras vokiečių kaip užsienio kalba. Konkursas taip pat stiprina debatų kaip demokratijos instrumento vaidmenį ir skatina aktyvią daugiakalbystę Europoje. Konkursas vyksta debatų forma, kurių metu moksleiviai išsako savo nuomonę įvairiais su mokyklos kasdienybe, pamatinėmis žmogaus teisėmis, žmonijos istorija (ypač akcentuojant istorinius teisių pažeidimus) ir Europa susijusiais klausimais.
 
Mokymai ir konkursas
Projektas pradedamas kelis mėnesius trunkančiu mokymų etapu, kurio metu pagal nustatytą mokymo programą moksleivės ir moksleiviai ruošiasi debatams ir nagrinėja aktualias temas. Po to seka debatai mokyklose, vėliau vyksta regioniniai finalai ir nacionalinis debatų finalas. Nacionalinių finalų pirmosios ir antrosios vietų nugalėtojai vyksta į Tarptautinį finalą, kuris kasmet rudenį vyksta vienoje iš projekte dalyvaujančių šalių.

Moksleivėms ir moksleiviams
Šiuo metu konkurse dalyvauja apie 3500 moksleivių iš daugiau nei 200 mokyklų Baltarusijoje, Bulgarijoje, Estijoje, Kroatijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Lenkijoje, Rumunijoje, Rusijoje, Slovėnijoje, Slovakijoje, Čekijoje, Ukrainoje ir Vengrijoje. Dalyvauti gali moksleivės ir moksleiviai nuo 10-os klasės bei jų vokiečių kalbos mokytojos ir mokytojai.

Projekto partneriai
„Jaunimo debatai Vidurio, Rytų ir Pietryčių Europoje“ yra Goethe´s instituto, Hertie fondo ir Centrinės užsienio švietimo sistemos valdybos (ZfA) projektas. Lietuvoje projektą remia Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.


Jaunimo debatai Vidurio, Rytų ir Pietryčių
Europoje koordinatoriai Lietuvoje:

Laura Frolovaite
Koordinatorė Lietuvoje
Goethe-Institut Lietuva
Tel.: +37067213233
Laura.Frolovaite.extern@goethe.de

Alexander Schleich
Centrinės užsienio švietimo sistemos valdybos (ZfA) Vilnius
Koordinatorius Lietuvoje
vilnius@auslandsschulwesen.de

Lietuvoje projektą remia: