Jugend debattiert

Lietuviškai
Naujienos iš Lietuvos
Apie projektą

Demokratijai reikalingi piliečiai, kurie gali užduoti kritinius klausimus, išsakyti savo nuomonę, bet tuo pačiu geba klausytis bei teisingai ir dalykiškai priimti kitų nuomonę. Šiuos pagrindinius gebėjimus ugdo konkursas Tarptautiniai jaunimo debatai, iki šiol vienintelis tarptautinis moksleivių debatų konkursas, vykstantis vokiečių kalba Vidurio ir Rytų Europoje.

 

Apie projektą
„Tarptautiniai jaunimo debatai“ skatina jaunuolius iš Vidurio ir Rytų Europos šalių mokytis kompetentingai ir įtikinamai išsakyti savo nuomonę bei pažiūras vokiečių kaip užsienio kalba. Projektas taip pat stiprina debatų kaip demokratijos instrumento vaidmenį ir skatina aktyvią daugiakalbystę Europoje. Konkursas vyksta debatų forma, kurių metu moksleiviai išsako savo nuomonę įvairiais su mokyklos kasdienybe, pamatinėmis žmogaus teisėmis, žmonijos istorija (ypač akcentuojant istorinius teisių pažeidimus) ir Europa susijusiais klausimais.
 
Mokymai ir konkursas
Projektas pradedamas kelis mėnesius trunkančiu mokymų etapu, kurio metu pagal nustatytą mokymo programą moksleiviai ruošiasi debatams ir nagrinėja aktualias temas. Po to seka debatai mokyklose, vėliau vyksta regioniniai finalai ir nacionalinis debatų finalas. Nacionalinių finalų pirmosios ir antrosios vietų nugalėtojai vyksta į Tarptautinį finalą, kuris kasmet rudenį vyksta vienoje iš projekte dalyvaujančių šalių.
 
Moksleiviams
Šiuo metu apie 2500 moksleivių iš daugiau nei 150 mokyklų Baltarusijoje, Bulgarijoje, Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Lenkijoje, Rusijoje, Slovėnijoje, Slovakijoje, Čekijoje, Ukrainoje ir Vengrijoje dalyvauja konkurse „Tarptautiniai jaunimo debatai“. Dalyvauti gali moksleiviai nuo 10-os klasės bei jų vokiečių kalbos mokytojai.
 
Projekto partneriai
„Tarptautiniai jaunimo debatai – šalių konkursai Vidurio ir Rytų Europoje“ yra Goethe´s instituto, fondo „Erinnerung, Verantwortung und Zukunft“, Hertie fondo ir Centrinės užsienio švietimo sistemos valdybos (ZfA) projektas. Lietuvoje „Tarptautinius jaunimo debatus“ remia Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Informacija žiniasklaidai

Šiame aplanke rasite išsamią informaciją apie „Tarptautinius jaunimo debatus“, iki šiol vienintelį tarptautinį moksleivių konkursą, vykstantį vokiečių kalba Vidurio ir Rytų Europoje.

Išsamią vaizdinę medžiagą parsisiuntimui rasite mūsų žiniasklaidos puslapyje www.jugend-debattiert.eu/presse.

Kontaktai