Zum Hauptinhalt springen

Latvija


Aktualitātes no Latvijas

Latvijas fināls 2020

Lettisch

Gabriela Ozoliņa no Rīgas kļūst par Latvijas fināla uzvarētaju 2018

Lettisch

Latvijas skolēni sacentīsies par nacionālā mērogā labākā debatētāja titulu vienīgajā vācvalodīgajā debašu konkursā Centrālās un Austrumeiropas valstīs

Lettisch

Natālija Šreibere no Rīgas iegūst otro vietu XI Starptautiskajā finālā

Lettisch

Foto galerija

Latvijas Fināls 2020

Latvijas Fināls 2019

Latvijas Fināls 2018


Par projektu

Demokrātijai nepieciešami pilsoņi, kas uzdod kritiskus jautājumus, pauž savu viedokli, taču uzklausa arī citus un korektā un lietišķā veidā diskutē par viņu viedokli. Tieši šīs pamatprasmes attīsta starptautiskais debašu konkurss “Pasaules jaunatne debatē” skolēniem, kuri apgūst vācu valodu.

Par projektu
Projekta mērķis ir sekmēt jauniešu spējas zinoši un pārliecinoši pārstāvēt savus uzskatus un viedokli vācu valodā. Projekts stiprina debates kā demokrātisku diskusiju instrumentu un sekmē aktīvu daudzvalodību Eiropā. Projekta ietvaros vācu valodā notiek debates par tematiem, kas saistīti ar skolas dzīvi, pamattiesībām un cilvēktiesībām, vēsturi un Eiropu. 
 
Apmācība un konkurss
Projekts sākas ar vairākus mēnešus ilgu apmācības posmu, kurā skolēni pēc noteiktas programmas gatavojas debatēm un iepazīstas ar debašu tematiem. Tam seko konkursa fāze, kas norisinās vairākās kārtās, – skolā un reģionā, pusfinālā un valsts līmeņa finālā. Katras dalībvalsts pirmās un otrās vietas ieguvējs dodas uz Starptautisko finālu, kas ik rudeni norisinās kādā no projektā iesaistītajām valstīm.
 
Skolēniem
Pašlaik projektā “Pasaules jaunatne debatē” iesaistījušies ap 3500 skolēnu vairāk nekā 200 skolās Baltkrievijā, Bulgārijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Polijā, Krievijā, Slovēnijā, Slovākijā, Čehijā, Horvātijā, Rumānijā, Ukrainā un Ungārijā. Piedalīties var 10. līdz 12. klašu skolēni un viņu vācu valodas skolotāji.
 
Projekta partneri
“Pasaules jaunatne debatē – konkurss Centrālās un Austrumeiropas valstīs” ir Gētes institūta, sabiedriskā labuma organizācijas “Hertie-Stiftung” un Vācijas skolu sistēmas ārvalstīs pārvaldes projekts.


Informācija presei

Šeit atradīsiet noderīgu informāciju par “Pasaules jaunatne debatē” – vienīgo starptautisko debašu konkursu Centrālās un Austrumeiropas skolēniem, kuri apgūst vācu valodu.

Foto materiālu un jaunākos paziņojumus presei iespējams lejupielādēt mūsu vietnē www.jugend-debattiert.eu/presse.


Kontakti

Nacionālā konkursa "Pasaules jaunatne debatē" kontaktpersona Latvijā:

Gabriela Ozoliņa
Projekta koordinatore Latvijā
Goethe-Institut Latvijā
Tel.: +371 67 508200
Gabriela.Ozolina.extern@goethe.de

Dirk Steyer
ZfA-Koordinator Lettland
Zentralstelle für das Auslandsschulwesen Riga
riga@auslandsschulwesen.de