Jugend debattiert

Eesti
Eesti uudised

Mitme riigi koostöös: Baaskoolitus Eesti, Läti ja Leedu õpetajatele

  Estnisch

Ka sel aastal on väitlusprojekti Jugend debattiert international läbiviimisel Eestis fookuses erinevate osapoolte kogemuste vahetus.

weiterlesen

XII. rahvusvaheline finaal Bratislavas

  Estnisch

Slovakkia pealinnas Bratislavas kogunevad käesoleva väitlusaasta kulminatsiooniks 24 parimat noort saksa keeles kui võõrkeeles väitlejat kaheteiskümnest Kesk- ja Ida-Euroopa riigist. Koos väideldakse seni ainsa taolise saksakeelse väitlusvõistluse finaalnädalal.

weiterlesen

Liisbeth Pirn Tallinna Saksa Gümnaasiumist on väitlusvõistluse Jugend debattiert international 2018 Eesti finaali võitja

  Estnisch

Neli Eesti parimat saksa keeles väitlejat arutlesid tänases finaaldebatis intensiivselt teemal: „Kas Eesti piirilinnast Narva peaks saama Euroopa Kultuuripealinn 2024?". Lisaks heale valdkonna tundmisele oli väitluses oluline oskus teiste arvamusega õiglaselt ja asjakohaselt ümber käia.

weiterlesen

Eesti õpilased väitlevad üleriigilises finaalis Kesk- ja Ida-Euroopa seni ainsal saksakeelsel väitlusvõistlusel

  Estnisch

Meil on hea meel kutsuda Teid osa saama „Jugend debattiert international“ Eesti finaalist. Sel aastal väitlevad noored saksa keeles teemal: Kas Eesti piirilinnast Narva peaks saama Euroopa Kultuuripealinn 2024? Seni ainsa saksakeelse Kesk- ja Ida-Euroopa õpilastele korraldatava väitluskonkursi raames selgub eeloleval neljapäeval tänavune Eesti parim väitleja.

weiterlesen
Fotogaleriid

Eesti finaali 2018

Projektist

Demokraatia toimimiseks on vaja kodanikke, kes esitavad kriitilisi küsimusi, avaldavad oma arvamust, oskavad teisi kuulata ja teiste arvamusega õiglaselt ning asjakohaselt ümber käia.  Just need olulised oskused saavad noored eluks kaasa, osaledes seni ainsal Kesk-ja Ida-Euroopa noortele mõeldud saksakeelsel väitlusvõistlusel Jugend debattiert international.

 

Projektist
Jugend debattiert international edendab Kesk- ja Ida-Euroopa noorte oskust esindada pädevalt ja veenvalt oma vaateid ja seisukohti saksa keeles kui võõrkeeles. Projekt edendab väitlusoskust kui demokraatliku vaidluse vahendit ning soodustab Euroopas aktiivset mitmekeelsust. Konkursil väideldakse saksa keeles teemadel, mis puudutavad igapäevast koolielu, põhi- ja inimõigusi, ajalugu ja Euroopat.
 
Koolitus ja konkurss
Enne võistlust toimub mitmekuuline harjutusfaas, kus õpilased valmistuvad väitluseks kindla õppekava alusel ning käsitlevad sisuliselt erinevaid olulisi teemasid. Sellele järgneva võistlusfaasi käigus selgitatakse välja koolide parimad, seejärel poolfinalistid ja üleriigilistesse finaalidesse pääsejad. Iga riigi esimese ja teise koha omanikud jõuavad rahvusvahelisse finaali, mis toimub igal sügisel ühes projektis osalevast kümnest riigist.
 
Õpilastele
Praegu võtab väitluskonkursist Jugend debattiert international osa ca 3000 õpilast rohkem kui 180 koolist Bulgaarias, Eestis, Lätis, Leedus, Poolas, Valgevenes, Venemaal, Sloveenias, Slovakkias, Tšehhis, Ukrainas ja Ungaris. Osaleda saavad õpilased alates 10. klassist ja nende juhendajad.
 
Partnerid
Väitlusvõistlus Jugend debattiert international on Goethe Instituudi, fondi „Erinnerung, Verantwortung und Zukunft“, mittetulundusliku Hertie Fondi ja Saksa Välismaise Koolihariduse Keskuse projekt Kesk- ja Ida-Euroopas.

Pressimapp

Sellest mapist leiate kasulikku teavet rahvusvahelise väitluskonkursi „Jugend debattiert“ kohta, mis on seni ainus Kesk- ja Ida-Euroopa õpilastele mõeldud rahvusvaheline saksakeelne väitluskonkurss.

Rohke pildimaterjal on allalaadimiseks kättesaadav meie pressileheküljel: www.jugend-debattiert.eu/presse.

Kontakt

Jugend debattiert international väitlusvõistluse kontaktisik Eestis:

Helen Aedla
Keeleosakonna juhataja, Tallinna Goethe Instituut
Tel.: +372 627 6968
Helen.Aedla@goethe.de

Silke Kachelmann
ZfA Tartu
silke.kachelmann@gmx.net

Language